Trzeba iść dokądkolwiek.Trzeba ufać drodze.Gnuśnieję, kiedy nigdzie z domu nie wychodzę.J.I.Sztaudynger
GTWb_logo_85x120.jpg
piątek, 18 stycznia 2013

prowadzę w Gazeta.pl śledztwo w sprawie morderstwa znanego dziennikarza.  

Prowadził dochodzenie gdzie podejrzanymi byli ludzie na wysokim szczeblu władzy, mogło to być przyczyna jego nagłego zejścia, dodatkowo miał kochankę która go straszyła że ujawni romans jeśli nie złoży papierów rozwodowych. To nie wszystko, dwa lata temu spowodował wypadek w którym zginęła dziesięcioletnia dziewczynka. Posiadane materiały wskazują że wszystko się ze sobą wiąże.

Obejrzeliśmy miejsce gdzie znaleziono ciało, zebraliśmy dowody nad którymi policja rozłożyła ręce i ocieramy szare komórki o siebie. Ufff

22:00, agata744 , Tekst
Link Komentarze (13) »
poniedziałek, 14 stycznia 2013
Sama nie wierzę :)
wtorek, 08 stycznia 2013

bardzo. 

poniedziałek, 17 grudnia 2012
Podobno zajmujemy czwartą lokatę.
Dziś będzie potwierdzenie i przyznanie nagród.

Niemniej pomogliśmy.
Wszystkim za głosy dziękuję.
14:50, agata744 , Tekst
Link Komentarze (5) »
piątek, 07 grudnia 2012
Moi bliscy i serdeczni znajomi bardzo proszą każdego kto chciałby aby maluchy miały ufundowany plac zabaw we wsi Somianka o głos przy zdjęciu(klik).

Jak się nie wczytuje to tu jest link http://www.akademia-aquafresh.pl/component/konkursy/pracaprzedszkola/2178/sloneczko.html

Póki co są na czwartym miejscu, a to wyklucza jakąkolwiek nagrodę. Ludzie tam nie są bogaci. Firma Aquafresh chcę ufundować dzieciaczkom prezent. Idą święta, zróbmy coś co nas nic nie kosztuje a może dać wymierny efekt. Zagłosujmy.

Proszę :)

PS. Jeśli ktoś ma poczytny blog i chcę zwiększyć ilość głosów (broń boże nie zmuszam) to proszę niech zamieści na kilka dni tę informację u siebie.
wtorek, 27 listopada 2012

Zapewne rozpoznajecie pomnik cesarzowej Elżbiety Amalii Eugenii von Wittelsbach znanej jako Sissi.

Księżna w odróżnieniu od Austrii która była jej domem z przymusu swoją sympatię i zainteresowanie zwróciła ku Węgrom. Znała ich trudny język i prawdopodobnie doprowadziła do powstania Austro-Węgier. W okolicy Budapesztu miała swój pałac. Ślady dawnej sympatii są widoczne do dziś. 

poniedziałek, 26 listopada 2012


...

10:46, agata744 , Muzyka
Link Komentarze (5) »
niedziela, 25 listopada 2012
sobota, 24 listopada 2012
środa, 21 listopada 2012

był już ba tym blogu. Kto chce niech szuka.

poniedziałek, 19 listopada 2012
za nartami się we mnie budzi.
Myślę o nich coraz częściej, planuję gdzie w tym roku pojadę i ubolewam nad brakiem kondycji.
Alpejskie stoki są dla mnie finansowo nieosiągalne, ale Zieleniec w dobrym towarzystwie jak najbardziej. Spać to ja mogę byle gdzie, aby tylko było mi w miarę ciepło. Śmiechu i relaksu potrzebuję jak snu i powietrza.

Lodowiec na Zugspitze
sobota, 27 października 2012
jest ludzka niechęć wynikająca z lenistwa.
Mnóstwo rzeczy komplikuje, wprowadza u jednej ze stron napięcie a u drugiej irytację że nie jest wg jej wyobrażeń. W najgorszych przypadkach może zagrozić życiu lub bezpieczeństwu.
Póki człowiek się na tym finansowo lub emocjonalnie nie przejedzie to ma to gdzieś. Pozornie miło jest żyć jak dziecko.
wtorek, 23 października 2012

po australijsku.

21:50, agata744 , Muzyka
Link Komentarze (4) »

film nieco odmienny od pozostałych, mający cechy wspólne z Mikro i Makrokosmosem. Jest tu jedynie obraz i muzyka grupy Dead Can Dance. Lisa nagrała do niego wokal.

Samsara pokazuje życie od poczęcia do śmierci w wielu aspektach, w pięknie i biedzie, w okrucieństwie i odhumanizowaniu codzienności, w zagubieniu, szaleństwie i samotności.
Film nie dla każdego. Mnie zauroczył. Kto był oczarowany Mikro lub Makro niech obejrzy, wg mnie jest to uczta dla duszy.


.
Tagi: kino samsara
11:01, agata744 , Muzyka
Link Komentarze (2) »
piątek, 21 września 2012
czwartek, 20 września 2012
mamo... daj stówkę bo hamuję siłą woli a to nie zawsze się sprawdza. Bracie, daj stówkę bo muszę kupić ramię do wycieraczki a Opel zdziera z klientów jak z drogich dziwek. Figura zbierała na waciki i lepiej na tym wyszła. Może jakby był drugi brat to bym użebrała na paliwo tyle samo ;)
Właściciel warsztatu jest człowiekiem tak wyglądającym że nie pamiętasz jak się nazywasz ani po co przyjechałaś. Do tego jest uprzejmy i nie zdziera. Za wczorajszą naprawę jedynie się uśmiechnął i machnął ufajaną po łokieć ręką. Kiedyś mu byłam winna za zmianę kół. Okazałam focha bo czekałam mimo że miałam wyznaczoną godzinę i za to zapłaciłam 50%... (po trzech tygodniach) bo nie miał wydać :)

09:33, agata744 , Tekst
Link Dodaj komentarz »
środa, 19 września 2012

zaczyna się robić, gdyż oprócz wszystkich defektów już byłych dziś w trakcie deszczu ramię wycieraczki powiedziało, wiecie co. Zaniechało współpracy. Dobrze że prawe miało niezły zamach to widziałam jak się wyciągnęłam cokolwiek. Niemniej szlag mnie trafił. Dodatkowo piszczą blaszki przy wytartych klockach hamulcowych więc robię to bardziej siłą woli i szybkim refleksem niż pedałem. A w trakcie deszczu przeżyłam chwilę grozy, dobrze że było pod górkę. Kilka siwych włosów mi przybyło. Auto miało hamowanie gdzieś, jechało, a ja się zaczęłam modlić. Pomogło, albo hamulce zadziałały.  

Jeszcze idiota z kupionym prawem jazdy nie znający przepisów mnie obtrąbił. To mnie doprowadziło do szału, a było tuż za strajkiem wycieraczki więc już byłam podgotowana. Nawet opowiadać mi się tego nie chce. Podobny przypadek jak na drogę 'główną' skręcają z prawej i z lewej. Ktoś wie kto ma pierwszeństwo? Ja wiem, ale to nie szkodzi uważać mnie na drodze za idiotkę, wszak jestem blondynką. Że też takie święta ziemia nosi ;)

19:59, agata744 , Tekst
Link Komentarze (2) »
wtorek, 18 września 2012

robię marmoladę z antonówek.   

W domu od owoców pachnie bosko. Obieranie napawało mnie głębokim wstrętem i gdyby nie pojawiająca się zgnilizna to jeszcze bym się nad nimi kilka dni modliła. Największy gar startych i raz zagotowanych jabłek pieści moje oczy. Wyobrażam sobie pyszne naleśniki z gęstą śmietaną i szarlotkę na kruchym spodzie z cynamonem. Jutro proceder będzie miał ciąg dalszy, a co najpiękniejsze napawa mnie ta myśl radością.

20:25, agata744 , Tekst
Link Komentarze (4) »
gdy wyciągasz ostentacyjnie swoje brudy aby we własnym mniemaniu zabłysnąć, a mnie doprowadzić do mentalnych mdłości. Nie interesuje mnie jak źle się czujesz skoro nie leczysz się bo Cię to brzydzi. W tej chwili ty mnie brzydzisz bo jesteś jak zdegenerowane dziecko. A najbardziej mnie odrzuca że już nigdy nie dorośniesz, nie staniesz się człowiekiem, którego mogę odruchowo szanować.

Nie mamy wspólnych tematów bo mnie nie interesuje muzyka której ty słuchasz. Nic nie wiem o operze rosyjskiej ani o zespołach sprzed pół wieku. Mnie dotyka współczesność.

Cytaty z książek które przeczytałam lata temu nie istnieją w mojej głowie i od lat wiesz że nie wymienię się z Tobą nimi bo ja ledwo historię pamiętam, daj mi spokój. Pracujmy i nie dyskutujmy, ja szanuję Twoją fenomenalną pamięć ale nie mamy wspólnej płaszczyzny. Ja to wiem, Ty też powinnaś.
08:38, agata744 , Tekst
Link Komentarze (2) »