Trzeba iść dokądkolwiek.Trzeba ufać drodze.Gnuśnieję, kiedy nigdzie z domu nie wychodzę.J.I.Sztaudynger
GTWb_logo_85x120.jpg
Blog > Komentarze do wpisu

Zakhyntos 2

Po części turystycznej Zakynthos, której odniosłam wrażenie nie jest terytorialnie zbyt wiele, szybko brzeg zamienił się na klifowy. Widok dla turysty jest zachwycający. Klify od małych przyrastają do bardzo dużych. Może średnio dużych, bo aż tyle żeby je określić bardzo dużymi w życiu nie widziałam. No dobrze, w moim laickim mniemaniu były wysokie. 

Dzień był gorący, ale bryza przyjemnie nas chłodziła. Lubie to nad morzem, nie sposób paść na twarz z przegrzania, a opalenizna powstaje w tempie ekspresowym (to mnie nie cieszy).

Dopłynęliśmy do przepięknego miejsca, które każdy z Was zna, tylko niewielu potrafi powiedzieć na której jest wyspie. Zatoka Wraku. Nie można jej zobaczyć jedynie od góry, bo od góry nic nie widać. To co widzicie na folderach to jest wykonane chyba z narażeniem życia fotografa. Kładka usytuowana jest w miejscu, które wymyślił Grek, który tam nie był. Trzeba Zatokę zatem zobaczyć od morza bo tam onieśmiela urokiem. 

Wrak jest w stanie silnej korozji. Z bliska jest mało ciekawy. O tym w następnym odcinku.


Kolor wody jest niewiarygodnie błękitny. Białe skały odbijają światło co daje ten efekt. Zatoka Wraku jest pod tym względem bajkowa.

wtorek, 02 września 2014, agata744

Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack URL wpisu:
Komentarze
2014/09/02 10:02:53
Skały robią wrażenie, a te groty wieją tajemniczością.
Mistrzowsko uwieczniłaś piękno tego miejsca.
-
2014/09/03 11:09:05
Piekne zdjecia, niosa powiew wakacji, choc juz wrzesien!
Pozdrawiam :)
-
2014/09/06 16:00:12
ładnie tam :)
-
2014/09/07 12:03:02
Veanko - tam jest tak pięknie, że cały dzień patrzyłam jak zaczarowana. Wyjątkowo udała mi się wycieczka na Zakynthos. Wszystko tam było skrojone na moją miarę :)

Sad.a.5 - tam jest jeszcze pełnia lata. Wiem bo dostaję raporty pogodowe na bieżąco :) Wciąż mają 30*C.

Fotopitex - dobrze rzeczesz. Pojedź i poczuj wszystkimi zmysłami. Polecam :)